Get Adobe Flash player
РЪКОВОДСТВО
Всички | затвори
НОВИНИ
„НОРМА МЕНИДЖЪР-ВАРИАНТ“ – С БАРКОД система за контрол

    „НОРМА МЕНИДЖЪР – ВАРИАНТ“ – Версия на софтуера с БАРКОД система за контрол и автоматично въвеждане на заработените от работниците манипулации. Автоматично изчисляване на норми и разценки за всяка операция. Поддръжка на поръчка за производство, групиране на  манипулации и възли (пачки,връзки).  Интерактивен модул, позволяващ на работниците сами да си въвеждат заработените операции чрез сканиране на баркод кодове […] The post „НОРМА МЕНИДЖЪР-ВАРИАНТ“ – С БАРКОД система за контрол first appeared on "НОРМА МЕНИДЖЪР" - Софтуер за шивашки/друг цех. [...]

Изтеглете и тествайте новата версия v2.58..150912, която предоставя нови възможности на същата цена: Контрол на достъпа. Всеки потребител ще има достъп само до нужните модули. Особенно полезно при работа в мрежа ; Възможност за ползване на напомнящи бележки към всяка операция от Т.К. ; Подобрена работа с шаблонен речник; Подобрен интерфейс. The post НОВА ВЕРСИЯ: v2.58..150912 first appeared on "НОРМА МЕНИДЖЪР" - Софтуер за шивашки/друг цех. [...]

ЕТИКЕТИ
НОРМА МЕНИДЖЪР

НОРМА МЕНИДЖЪР -ВАРИАНТ - Двуколонен печат с професионален етикетен принтер

„НОРМА МЕНИДЖЪР” има модулна структура. Различните модули са отговорни за различните функции на програмата. Изборът на модул става с помощта на мишката чрез контролата разположена отдолу в програмния прозорец.

Преминаването от един модул в друг е възможно само ако сте приключили работа с данните в текущия модул. Т.е. промените са потвърдени или игнорирани. Ако модулът е в режим на промяна на данните ще получите подканващо съобщение за извършване на правилното действие.

Съществуват общи правила и начини за управление на данните в модулите – добавяне, редактиране или изтриване на записи. Те са важни защото ще Ви научат ефективно и бързо да боравите с продукта. Това става с използването на съответните графични контроли – бутони, таблици, менюта, списъци за избор и др., разположени вътре в модулите, а инструментите за това са клавиатурата и мишката на компютъра.

Т.Е. Всеки елемент вътре в програмата върху който можем да влияем чрез клавиатурата и мишката се нарича контрола.

Разбира се във всеки модул може да има специфични начини за боравене с данните и те ще бъдат описани в ръководствата на модулите по отделно.

Единствената обща контрола е тази за навигация с данните разположена най-горе под менюто на програмния прозорец.

  

 Тя може да се ползва от всички модули и се активира като с ляв бутон на мишката кликнете върху съответния графичен бутон. Бутоните в черно са активни, а тези в сиво са пасивни. Бутоните от ляво на дясно са както следва:

  1.  – отиди на първи запис (ред) в таблицата или списъка;
  2.  – отиди на предходен (по-горен) запис;
  3.  – отиди на следващ (по-долен) запис;
  4.  – отиди на последен запис в края;
  5.  – добави (създай) нов запис;
  6.  – изтрий (премахни) текущия запис (не всеки запис се трие);
  7.  – указваме, че ще редактираме текущия запис (обикновено става автоматично);
  8.  – потвърждаваме промяната направена в записа за да продължим;
  9.  – отказ от направена промяна в данните (редактиране на полета или създаден нов запис). Промените се игнорират и касаят само текущия ред;
  10.  – не се използва.

 1. ИЗБОР НА АКТИВНА КОНТРОЛА – Вътре в модула са разположени различни контроли с които работите. Това са таблици с колони и редове, отделни полета за данни показващи фрагменти от избрания запис, бутони за извършване на различни действия и др. Избирането на контрола с която ще работите става с един от показаните начини.

  • с мишката – с ляв бутон на мишката кликвате върху контролата (таблица, отделно поле за данни или бутон);
  • с клавиатурата – тъй като контролите са разположени в порядък също можете да преминавате напред от една контрола към следваща с клавиш „Tab“, a обратно комбинация от „Shift“ + „Tab“ натиснати заедно.

2. ИЗБОР НА АКТИВЕН ЗАПИС – Преди да извършите някакво действие със запис в модула (редактиране, изтриване или друго), първо трябва да направите съответния запис избран (или активен). Избрания запис се отбелязва в таблиците обикновено с друг цвят, а където има полета с данни, то те показват само данните от избрания запис.

  • с мишката – с ляв бутон на мишката можете да изберете запис като кликнете върху него в таблица или използвате общата контрола за навигация разположена най-горе в програмата;
  • с клавиатурата – с клавишите „стрелки“, може вътре в таблицата да движите курсора от един запис до друг;

3. ДОБАВЯНЕ НА НОВ ЗАПИС – Тази функция добавя нов празен запис в съответния модул. След това е необходимо да попълните задължителните полета и да потвърдите промените. Отказа от промените ще предотврати добавянето на записа. Пример за това е добавянето на нов работник в модул „ПЕРСОНАЛ“ или добавянето на нов запис за изработена операция в модул „ЗАРАБОТКА“.

  • с клавиатурата – клавиш (Ins/Insert) – по-бърз начин;
  • с мишката – с ляв бутон се кликва върху бутона   в модула или най-горе в общата контрола за навигация. В някой модули има специално надписани бутони за добавяне на записи;

4. РЕДАКЦИЯ НА ЗАПИС – Редакцията на полета от избрания запис става или директно вътре в таблиците или в отделните полета с данни след което е необходимо промените да бъде потвърдени или игнорирани.

5. ПОТВЪРЖДАВАНЕ НА ПРОМЕНИТЕ В ЗАПИС – Промените се запомнят и вече могат да бъдат достъпни за използване.

  • с мишката – с ляв бутон се кликва върху знака  в контролата за навигация горе или вътре в модула;
  • с клавиатурата или мишката – избира се друг запис, а текущия автоматично се потвърждава;

6. ИГНОРИРАНЕ НА ПРОМЕНИТЕ В ЗАПИС – Промените се игнорират. Отказа връща предходното състояние на данните, установено преди да сте започнали промените.

  • с клавиатурата – клавиш (Esc/Escape) отказва промяната – по-бърз начин;
  • с мишката – с ляв бутон се кликва върху знака  в контролата за навигация горе или вътре в модула;

7. ПРЕМАХВАНЕ НА ЗАПИС – Триенето на вече добавен запис в повечето случаи е строго ограничено. Допуска се в някой модули и това е обяснено в описанието на съответния модул. Целта на забраната е в справките за минали периоди да има коректни данни.

  • с мишката – с ляв бутон се кликва върху знака  в контролата за навигация горе или специален бутон в модула;